Mar 9, 2016Ako vybrať ten pravý projekt domu ?

Voľba stavebného projektu je úloha, ktorú má každý stavebník rád. Predsa každý sní o vlastnom dome. Ak ste ešte nerozmýšľali, o tom ako by mal váš dom vyzerať, mali by ste posúdiť danosti vášho pozemku a zvoliť ten správny projekt.

Čítať ďalej >
Feb 4, 2016Drevostavby – nádejná alternatíva budúcnosti ?

Stavebný priemysel a jeho technika sú založené na tradícii, skúsenostiach a závisia od rôznych podmienok. Formy stavieb, sú podmienené zvyklosťami, klimatickými podmienkami a kultúrnymi zvláštnosťami, predovšetkým však závisia na dostupnosti materiálov.

Čítať ďalej >
Jan 4, 2016Montáž teplovodného podlahového vykurovania

Tento systém vykurovania bol známy už pred vyše 2000 rokmi, dnes sa k nemu opätovne vraciame a pociťujeme jeho stále väčší rozmach. V tomto príspevku budeme hovoriť o konštrukčných riešeniach a montáži teplovodného podlahového vykurovania.

Čítať ďalej >
Dec 7, 2015Pasívne chladenie budov

Čo je to pasívne chladenie budov? Aké sú základné stratégie pasívneho chladenia? Na tieto otázky zodpovieme v nasledujúcom článku.

Čítať ďalej >
Nov 23, 2015Základné princípy na dosiahnutie nízkoenergetického domu.

Pohrávate sa s myšlienkou presťahovať sa niekam mimo ruch mesta a neviete akým spôsobom nadobudnúť dom? Postaviť na kľúč, alebo zrekonštruovať? Dnes sa spoločne pozrieme na prvú možnost, určenú pre ľudí ktorý nemajú veľa času alebo fantázie.

Čítať ďalej >
Nov 23, 2015Nízkoenergetický alebo pasívny dom ?

Záujem o nízkoenergetické alebo pasívne domy rastie z roka na rok. Ale čím sa líšia tieto kategórie ? Aká je ich spotreba energií? A čo konštrukčné metódy ?

Čítať ďalej >